Diety nie działają: 6 strategii, które ci pomogą

Temat odchudzania nigdy nie jest tak istotny jak po wakacjach. Ogromna liczba diet i programów specjalnych zapewnia szybkie i prawie fantastyczne rezultaty. Ale aby osiągnąć sukces, ważne jest, aby ponownie przemyśleć swój styl życia, pisze MayoClinic. Czas i cierpliwość są ważne dla utraty wagi. Klinika oferuje 6 strategii sukcesu dla tych, którzy chcą zmienić swoje ciało i zachować zdrowie. Upewnij się, że jesteś gotowy. Czas i cierpliwo  ść są ważne dla utraty wagi.

Zanim schudniesz, zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy mam motywację, aby schudnąć?
 • Czy nie rozpraszają mnie inne czynniki?
 • Czy używam jedzenia jako metody radzenia sobie ze stresem?
 • Czy jestem gotowy, aby odkryć inne sposoby radzenia sobie ze stresem?
 • Czy potrzebuję wsparcia przyjaciół lub specjalistów?
 • Czy chcę zmienić swoje nawyki żywieniowe?
 • Czy mam czas na wprowadzenie tych zmian?

Kiedy zdasz sobie sprawę, że jesteś gotowy, łatwiej będzie ci wyznaczyć cele i je osiągnąć.

Znajdź swoją wewnętrzną motywację

Nikt nie może zmusić Cię do utraty wagi. Aby się zadowolić, musisz przestrzegać schematu treningowego i zdrowej diety. Sporządź listę wszystkiego, co Cię motywuje i sprawia, że ​​się nie poddajesz, zaczynając od wakacji, a kończąc na zdrowiu. Musisz być odpowiedzialny za swoje zachowanie, ale ważne jest również wspieranie innych. Pomyśl, kto może Cię zachęcić do podążania ścieżką, ale nie zawstydzaj Cię ani nie sprawiaj, że poczujesz się niezręcznie.

Ważne jest również, aby od czasu do czasu zważyć się i prowadzić dziennik diety i ćwiczeń. Wyznacz realistyczne cele Wydaje się to oczywiste i czy rozumiesz, co oznacza „realistyczny” w kontekście utraty wagi? Normalne rytmy odchudzania to 0,5-1 kg na tydzień.

Aby to zrobić, musisz spalić dodatkowe 500-1000 kalorii dziennie. Jest to ważne, jeśli chodzi o dietę o niższej kaloryczności i aktywność fizyczną. Wszystko zależy od Twojej wagi, ale utrata 5% masy ciała jest na początek realistycznym celem. Jeśli ważysz 82 funty, to minus 4 funty w około miesiąc. Normalne rytmy odchudzania to 0,5-1 kg na tydzień.

Nawet tak niewielka utrata masy ciała zmniejszy ryzyko chorób układu krążenia i cukrzycy typu 2. Podczas utraty wagi bardzo ważne jest rozróżnienie między „celem procesu” a „celem ostatecznym”. Celem tego procesu jest spacer 30 minut pieszo, Ostatecznym celem jest utrata 5 funtów. Skoncentruj się na procesie, ponieważ pomoże ci on osiągnąć to, czego chcesz.

Ciesz się zdrową żywnością Zmniejszenie kalorii nie oznacza utraty smaku.

Spróbuj zmienić dietę, wykonując następujące czynności:

 1. jedz 4 porcje warzyw i 3 porcje owoców dziennie;
 2. zastąpić rafinowane ziarna nierafinowanymi;
 3. jedz umiarkowaną ilość zdrowych tłuszczów: oliwa z oliwek, oleje roślinne, awokado, orzechy, olej z orzechów;
 4. ograniczać cukier w jak największym stopniu, z wyjątkiem naturalnego cukru, który jest zawarty w owocach;
 5. wolą niskotłuszczowe produkty mleczne i niskotłuszczowe mięso, takie jak indyk.

Być aktywnym

Wszyscy wiedzą, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla utraty wagi. Badania pokazują, że osoby, które regularnie ćwiczą, zachowują wagę przez długi czas. Ilość straconych kalorii zależy od rodzaju i czasu trwania ćwiczeń. Najlepszym wyborem jest regularne cardio, takie jak szybki marsz przez 30 minut.

Niektórzy ludzie muszą więcej ćwiczyć, aby schudnąć. Ale każdy rodzaj aktywności jest przydatny. Skorzystaj ze schodów zamiast z windy lub zaparkuj samochód nieco dalej, by móc do niego dojść.

Zmień swoje postrzeganie

Zdrowe odżywianie i ćwiczenia nie są kluczem do sukcesu, jeśli przestrzegasz ich przez tygodnie lub miesiące. Musisz radykalnie zmienić swoje nawyki i codzienną rutynę. Najprawdopodobniej czasami zrobisz sobie relaks. W takim przypadku powinieneś kontynuować swój plan następnego dnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*